Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny




1 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół obchodzi 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej "zaduszkami". Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Chodzi więc o których nie mogą wejść do nieba, gdyż mają pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości. Cała wspólnota Kościoła przychodzi z pomocą duszom czyśćcowym zanosząc w tym dniu prośby przed tron Boży.

W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny.
Nabożeństwo na cmentarzu:
w Pokoju o godz. 14:30
w Zieleńcu o godz. 15:30.

We Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msza św. szkolna w Pokoju o godz 17:00, a w Krogulnej o 18:00.

Nabożeństwo na cmentarzu w Krzywej Górze o godz. 15:00.

Po zakończonej nabożeństwach na cmentarzach możliwość poświęcenia nowych pomników.


W tym roku odeszli od nas:

Stanisława Żukowska – lat 74; Marian Dziopa – lat 70; Zbigniew Wierzchucki – lat 84; Józef Klimczak – lat 67; Leon Gomon – lat 76; Helena Krawczyk – lat 94; Anna Kurancińska – lat 67; Mirosław Kotlarz – lat 55; Piotr Szpulak – lat 52; Emilia Poniewierka – lat 88; Mirosława Bilska – lat 79; Edward Grzybowski – lat 79; Mieczysław Kant – lat 53; Stanisław Janik – lat 84; Józefa Tomasiczek – lat 96; Edward Fiebig – lat 65; Nickowska Genowefa – lat 92; Jan Stiller – lat 78; Anna Szeląg – lat 84;
Wieczny odpoczynek...


ks. KR, 31 X 2016 r.

Nabożeństwa Różańcowe


„Dałby Bóg, aby wszyscy chrześcijanie jak najgorliwiej garnęli się do Różańca świętego. Miły Boże – jak by przez to wzrosła wiara katolików, jak by wiele zyskała na tym miłość chrześcijańska, jak by rozkrzewiły się cnoty, zasługi i objawy chrześcijańskiego życia: pokój, zgoda i duch jedności braterskiej – słowem: jedna by była wiara umysłów i jedność pobożnego postępowania” (o. Justyn Miechowita OP).

„Na historię większy wpływ mają staruszki przesuwające paciorki różańca niż wielcy politycy, ekonomiści czy ludzie kultury w swoich pałacach, biurach i akademiach” (Vittorio Messori).

„Modlący się na różańcu to elity Kościoła” (ks. Janusz Chyła).



Nabożeństwa Różańcowe każdego dnia o godz. 18:00,
z wyjątkiem środy - godz. 17:00 i niedzieli - godz. 15:00.
Serdecznie zapraszamy do udziału.


ks. KR, 25 IX 2016 r.

Odnowienie Misji Parafialnych


Odnowienie (renowacja Misji Świętych)

W każdej parafii w trosce o dobro duchowe proboszcz ma obowiązek co kilka lat organizować Misje św. Są to dłuższe w formie, bo trwające zazwyczaj tydzień i bogatsze w treści, bo dla poszczególnych stanów rekolekcje. Ich celem jest pogłębienie i umocnienie wiary w sercach i umysłach parafian. Praktyką duszpasterską jest organizowanie Misji św. i ich odnowienie.
W ubiegłym roku przeżywaliśmy Misje św. w dniach 13 – 20 wrzesień pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”...
W tym roku w dniach 07 – 11 września przeżyjemy odnowienie misji świętych pod hasłem „PROMOCJA MIŁOSIERDZIA”.

Program odnowienia Misji świętych:

07.09. Środa - Rozpoczęcie renowacji Misji świętych.

Krogulna:
17.00 - Msza św. z nauką misyjną.

Pokój:
18.30 - Msza św. z nauką misyjną.
19.30 - spotkanie dla młodzieży.

08.09. Czwartek - Relikwie św. Jana Pawła II.

Pokój:
8.00 - Msza św. z nauką misyjną.
9.30 - Spotkanie dla dzieci szkolnych.
18.30 - Msza św. z nauką misyjną. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Krogulna:
17.00 - Msza św. z nauką misyjną. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

09.09. Piątek - Relikwie św. Faustyny.

Pokój:
8.00 - Msza św. z nauką misyjną.
9:30 - Spotkanie dla dzieci szkolnych.
18.30 - Msza św. z nauką misyjną. Procesja na cmentarz.

Krogulna:
17.00 - Msza św. z nauką misyjną. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

10.09. Sobota - Balsam Miłosierdzia.

Pokój:
10:00 - Msza św. z nauką dla chorych.
18.30 - Msza św. z nauką misyjną. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Krogulna:
17.00 - Msza św. z nauką misyjną. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

11.09. Niedziela odpustowa i zakończenie renowacji misji.

Pokój:
7.30 - Msza św. z nauka misyjną.
11.00 - Msza św. z nauka misyjną.

Krogulna:
9.15 - Msza św. z nauka misyjną.


ks. KR. , 06 IX 2016 r.

Msza św. w Częstochowie


Ojciec Święty przyleci do Częstochowy helikopterem o godz. 9.15. Wizytę rozpocznie od przejazdu otwartym samochodem wśród wiernych pomiędzy sektorami pod jasnogórskim sanktuarium. O godz. 10.30 na Błoniach Jasnogórskich rozpocznie się msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, której będzie przewodniczył. O 12.30 papież przejedzie zamkniętym samochodem na lądowisko i odleci helikopterem do Balic.

Pielgrzymi proszeni są o pozostawienie większych bagaży w samochodach lub autokarach. Na teren Błoni Jasnogórskich nie można wnosić napojów w szklanych opakowaniach i puszkach; plastikowe pojemniki nie mogą przekraczać 1,5 litra. Do sektorów nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów - ostrych, metalowych itp. W strefie działania policjantów lub innych służb należy bezwzględnie wykonywać ich polecenia.

Przy wejściu do sektorów nie są potrzebne żadne przepustki ani wejściówki, ale pielgrzymi powinni posiadać przy sobie dowód tożsamości. Osoby starsze i dzieci powinny mieć ze sobą informacje kontaktowe: numer telefonu opiekuna i adres zamieszkania oraz miejsce parkingu, na którym pozostawiono autokar lub auto. Należy także zabrać ze sobą niezbędne lekarstwa.


ks. KR, 27 VII 2016 r.

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016


XXXI Światowe Dni Młodzieży 2016
Hasło: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)


Czym są ŚDM? - Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.

Jaki jest cel „Dni w Diecezjach”? - Struktura „Dni w Diecezjach” zależy od charakterystyki i stylu goszczącej diecezji; jest to czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie brakuje wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów. 

Jak wygląda struktura całego tygodnia ŚDM? - Po zakończeniu „Dni w Diecezjach”, wszyscy udają się do Krakowa. Młodzież gromadzi się tam na okres całego tygodnia. W poniedziałek przyjeżdża we wskazane miejsce, we wtorek uczestniczy w ceremonii otwarcia, w środę, czwartek i piątek bierze udział w katechezach i Festiwalu Młodych, w sobotę pielgrzymuje na miejsce czuwania i uczestniczy w wieczornym spotkaniu z Papieżem, a w niedzielę bierze udział w uroczystej Mszy św. kończącej dany ŚDM.

Z naszej parafii organizujemy wyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Częstochowy w dniu 28 lipca.

Msza św. dziękczynna za 1050 lat chrześcijaństwa będzie sprawowana o godz. 10:30.

Serdecznie zapraszamy!!!


ks. KR, 16 VII 2016 r.

Pielgrzymka: Sanktuaria Alp


Zapraszamy bardzo serdeczne do uczestnictwa w pielgrzymce szlakiem sanktuariów alpejskich poprzez: Austrię, Lichtenstein, Szwajcarię i Niemcy.

Odwiedzimy: Mariazell, Melk, Liechtenstein, Einsiedeln, Lucernę, Ettal, Garmisch-Partenkirchen, Altötting, Marktl, Monachium.

Świadczenia w czasie pielgrzymki: autokar, 6 noclegów; 6 śniadań bufetowych, 6 obiadokolacji, obsługa pilota, ubezpieczenie. Dokumenty dowód osobisty lub ważny paszport.

Wyjazd: 01 października 2016 r. (sobota)
- powrót 08 października (sobota)

Cena 1850 zł plus 60 EU.


ks. KR. , 27 V 2016 r.

Już się zbliżył miesiąc maj...


Służba Bogu na wzór Maryi daje nieograniczone możliwości urzeczywistniania jej w środowisku rodzinnym. Maryja, wpleciona w wymiar nazaretańskiej rodziny, służy w tym zakresie cennym przykładem.

Dla brzemiennej Maryi było ważne, że u boku swojego męża czuła się bezpieczna. Święty Józef był dla Niej wielkim oparciem, gdy widziała go z szacunkiem otaczającego tajemnicę życia, które ona w sobie nosiła. Wspólnie, jako małżonkowie, przydzielili Bogu w swoim domu najważniejsze miejsce, a Bóg, wchodząc w życie małżeńskie Maryi i Józefa, nie zniszczył ich miłości. Wskazując Józefowi miejsce przy Maryi, „Bóg okazuje się pierwszym obrońcą ludzkiej rodziny i jej szczęścia, i włącza Józefa w swój zbawczy plan”. Pokazuje także, że ojciec jest w rodzinie niezastąpiony, dlatego w środowisku osób odpowiedzialnych za katechizację rodzi się troska o przywrócenie etosu ojcostwa.

Brak inspirującego uczestnictwa w życiu młodego pokolenia przez rodzin przynosi dzisiaj wiele niełatwych do oszacowania trudności wychowawczych.

Nabożeństwa majowe w niedzielę i święta o godz. 15:00, w środę o godz 17:00, a w pozostałe dni o godz. 18:00.
Serdecznie zapraszamy.


ks. KR, 30 IV 2016 r.

Pielgrzymka szlakiem św. Faustyny


Siostra Maria Faustyna, apostołka Bożego Miłosierdzia, należy dziś do grona najbardziej znanych świętych Kościoła. Przez nią Pan Jezus przekazuje światu wielkie orędzie o Bożym Miłosierdziu i daje nam wzór chrześcijańskiej doskonałości opartej na zaufaniu wobec Boga i postawie miłosierdzia wobec bliźnich.

Szlak życia św. Siostry Faustyny obejmuje miejscowości i najważniejsze miejsca, w których przebywała Apostołka Bożego Miłosierdzia. Nawiedzają je pielgrzymi, by dotknąć miejsc naznaczonych jej obecnością i przeżyć spotkanie  ze  Świętą,  z  jej  doświadczeniem Boga i  przykładem  życia i misją głoszenia orędzia Miłosierdzia.

Nasz pielgrzymi szlak przebiegnie przez: Głogowiec - Świnice Warckie – Płock – Warszawę – Walendów – Derdy – Częstochowę.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18-19 czerwca (sobota - niedziela).

Wyjazd w sobotę o godz. 5:00, powrót w niedzielę w godzinach wieczornych.

Koszt pielgrzymki: 200 zł (przejazd, obiadokolacja, nocleg – Karczma pod Bażantem w Bramkach, śniadanie, obiad).


ks. KR, 02 IV 2016 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego


Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego. (Dzienniczek nr 699)

Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
Serdecznie zapraszam.


ks. KR, 02 IV 2016 r.

WIELKANOC 2016


Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary
w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Niech Zmartwychwstanie,
które niesie odrodzenie
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.


ks. KR, 27 III 2016 r.


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37